Новини

1000-сильний гіперкар на водні демонструє світу британська Viritech

Viritech ApricaleКомпанія Viritech, за допомогою команди інженерів з автоспорту та Формули 1, а також за підтримки відомої компанії Pininfarina Viritech, створила гіперкар на водневих паливних елементах (FCEV).

Viritech Apricale був, як й Porsche 963, представлений на Фестивалі швидкості в Гудвуді.

Технічних деталей та інтер’єр машини поки не розкрито, адже підготовка машини ще ведеться. Проте анонсовано, що буде виготовлено лише 25 примірників й вони надійдуть у продаж 2024 року.

Pininfarina виступає в проекті повноцінним партнером, відповідальним не лише за дизайн, але й за інжиніринг. Виробництвом збирається зайнятися ательє у Камбіано під Турином.

Під капотом

Потужність забезпечують два електродвигуни, по одному на вісь, потужністю по 400 кВт кожен, у сумі – 1088 к.с. і 1000 Нм крутного моменту.

Карбоновий монокок (довжина 4550 мм) і карбонові колісні диски, гоночна торсіонна підвіска на подвійних важелях по колу з активним регулюванням дорожнього просвіту в діапазоні 95-135 мм та потужні гальма AP Racing.

Максимальну швидкість обіцяють на рівні 320 км/год і розгін до “сотні” – за 2,5 секунди.

ViritechВідмінністю Viritech Apricale від інших батарейних гуперкарів є вага. Наприклад, Rimac Nevera важить 2150 кг, в Apricale – лише тонну, як й має важити правильний гіперкар.

Саме завдяки водневому електрохімічному генератору потужністю “кілька сотень кіловат” (конкретне число не озвучено) й вдалось досягти цієї різниці.

Бортовий запас водню для живлення – 5,4 кг. Під тиском 700 атмосфер він зберігається в ємностях, інтегрованих у структуру кузова: для цього в компанії розробили спеціальні легкі композити та смоли на основі графену під фірмовою маркою Viritech Graph-Pro™. Цього запасу машині має вистачати на 560 км пробігу.

Акумуляторна літій-тонна батарея у “Апрікале” теж є, але легка, маленька й ємністю всього 6 кВт-год.

Тим не менш, модель все ще має дістатися дрібносерійного виробництва, адже з водневими технологіями не все так просто. У світі поки не так багато автомобілів на водні, а проекти гіперкарів й взагалі не дійшли до втілення.