Поради автомобілістам

Ефективні способи суттєво зменшити витрати пального взимку

зменшити витрати пального взимку

Чотири поради від експертів, які дозволять скоротити число поїздок на заправку

З настанням холодів багато автовласників відзначають, що при тих же щоденних пробігах їм доводиться заправлятися частіше. Причин тому — безліч. Це і ввімкнена “пічка”, і частіше увімкнення фар (через короткий світловий день), і прогрів авто перед початком руху тощо. Автоексперти кажуть, що у холод витрата пального на 5-7% вища, ніж влітку. Ми вже розповідали про загальні лайфхаки, які допоможуть економити на пальному, а тепер же розкажемо, що робити, щоб заправлятися рідше саме в зимовий період.

Попри те, що взимку досягнути літніх показників витрати палива майже неможливо, скоротити свої рахунки за пальне цілком реально. Як це зробити?

Вимкніть зайві споживачі

Сучасний автомобіль “нашпигований” системами, що підвищують безпеку і комфорт. Всі вони споживають електрику і, відповідно, витрачають пальне. Найбільш енерговитратними є системи, які дають тепло. Саме про них часто забуваються водії, лишаючи їх увімкненими. Наприклад, часом даремно працюють обігрів дзеркал і скла або марно гріється сидіння під дитячим кріслом. Раціонально використовуючи ці прилади, можна заощадити чимало палива.

Не нагрівайте двигун занадто довго

У холодну пору року краще уникати крайнощів. Не рекомендується як рушати відразу після запуску мотора, так і довго стояти на місці, поки двигун повністю не прогріється. Оптимальний варіант — запустити мотор, очистити автомобіль від снігу, звільнити двірники й повільно рушити.

Чистьте кузов

За ніч автомобіль може покритися чималим шаром снігу і деякі водії навіть не струшують його. Однак замет на даху погіршує аеродинаміку і збільшує масу машини. І те й інше, хоч і незначно, але впливає на витрату палива. Очищення кузова від снігу цілком можна поєднувати з прогріванням мотора — так вам вдасться зекономити на пальному.

Приберіть ногу з педалі газу

Найефективніший спосіб заощадити паливо — перестати розганятися а-ля “газ в підлогу” і різко гальмувати. Не беріть участі у “світлофорних гонках” і не женіть стрілку спідометра до сотні там, де немає реальної потреби, радять експерти.