Які ліки водіям не можна вживати перед тим, як сісти за кермо
Перед тим як сідати за кермо, водій повинен оцінити свій стан. Важливо знати, що алкоголь та деякі медичні препарати можуть сповільнити реакцію водія, тому категорично заборонено керувати автомобілем під їх впливом. Фахівці надали кілька рекомендацій щодо медичних препаратів, які не рекомендується приймати перед поїздкою.
До заборонених препаратів входять:
- міорелаксанти – ліки, що полегшують м’язову біль;
- антигістамінні препарати першого покоління;
- антидепресанти разом з іншими психотропними речовинами.
Часом люди вважають, що якщо препарат продається без рецепта, то він не може мати значних побічних ефектів. Проте це не так. Деякі препарати містять психотропні речовини, навіть якщо їх можна придбати без рецепта, наприклад:
- седативні ліки для зняття тривоги, що призначаються при тахікардії, а також снодійні препарати.
Ліки від кашлю та застуди, що містять кодеїн та фенілефрин; - жарознижувальні препарати для застуди, які містять фенілефрин, хлорфенамін та фенірамін.
Знеболювальні та протизапальні препарати, які містять фосфат кодеїну, кофеїн, фенобарбітал та кеторолаку трометамін; - антиалергійні препарати, які можуть спричиняти сонливість та втрату уваги.
Існують чотири стани, коли не рекомендовано керувати автомобілем:
- після прийому антигістамінних препаратів та препаратів із психотропними речовинами;
- при високій температурі;
- при недостатньому сні;
- у стані хронічного стресу.
Ці рекомендації допоможуть водіям зберегти безпеку на дорозі та уникнути можливих небезпек. Завжди варто бути уважним і відповідальним за свій стан перед керуванням автомобілем.