Авто та Закон

Чи треба міняти посвідчення водія при зміні прізвища

Чи треба міняти посвідчення водія при зміні прізвищаУнікальна стаття розкриває важливе питання про те, чи потрібно здійснювати обмін посвідчення водія у випадку зміни прізвища. Ця проблематика має значущі наслідки для тих, хто змінив своє прізвище, але продовжує водити автомобіль зі “старим” посвідченням водія.

Водії часто виникають у плутанині, що стосується обов’язковості обміну посвідчення водія при зміні прізвища. Багато жінок, які змінили своє прізвище після шлюбу чи інших життєвих подій, відмовляються від обміну свого посвідчення водія на нове. Однак, непорозуміння може призвести до неприємних правових наслідків.

Згідно з чинним законодавством, власник посвідчення водія змінивши персональні дані, зокрема прізвище, повинен здійснити обмін на нове посвідчення. Положення про порядок видачі посвідчень водія чітко передбачає, що обмін є обов’язковим для осіб, які змінили свої персональні дані. Отже, заміна посвідчення водія є не тільки правом, але й обов’язком, що підтверджується чинним законодавством.

Звісно, процедура обміну не є складною та часово затратною. Для цього потрібно звернутися до будь-якого сервісного центру МВС з необхідними документами. Список документів включає паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, документи, що підтверджують зміну персональних даних, а також “старе” посвідчення водія та квитанцію про оплату адміністративної послуги.

Варто підкреслити, що законодавство не передбачає жодного конкретного строку для здійснення обміну. Отже, власник посвідчення водія змінювавши своє прізвище, повинен вжити заходів для обміну негайно, не зволікаючи. Це дозволить уникнути неприємних ситуацій на дорозі та можливих штрафів.

У випадку воєнного стану, процедура обміну посвідчення водія проводиться без медичної довідки. Це є додатковою зручністю для водіїв у такий непростий період.