Авто та Закон

Обмінювати водійські посвідчення дозволила українцям Іспанія

водійські посвідченняОбміняти українське посвідчення водія на таке ж українське відтепер можна і в Іспанії. Про це повідомили у Головному сервісному центрі МВС.

“Від сьогодні (12 травня – ред.) послуга обміну посвідчення водія надається у центрі ДП “Документ” у Валенсії. Іспанія стала шостою країною, де можна отримати послугу обміну українського посвідчення водія на таке ж українське. А центр ДП “Документ” у Валенсії — десятий такий, у якому можна обміняти посвідчення водія та отримати інші державні послуги України за кордоном”, – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, послуга обміну посвідчення водія актуальна, коли:

  • у наявного вичерпався термін дії;
  • написи на пластиковому бланку стерлись і не читаються;
  • особа змінила дані — прізвище, ім’я, по-батькові;
  • водій бажає замінити старе посвідчення на нове.

У центрі обслуговування громадян “Паспортний сервіс” у Валенсії обмін посвідчення водія відбувається за таким же алгоритмом, як і в інших центрах ДП “Документ” за кордоном. Адміністратор “Паспортного сервісу” на фронт-офісі отримує повний пакет документів, необхідних для оформлення, фотографує людину та заповнює заявку на обмін посвідчення водія. Адміністратор сервісного центру МВС в Україні на бек-офісі розглядає цю заявку на обмін посвідчення водія, перевіряючи інформацію про особі та її посвідчення водія за всіма наявними базами даних. У разі успішного розгляду заявки, адміністратор у Валенсії роздруковує на спеціальному обладнанні та на державному бланку нове посвідчення водія.