Авто та Закон

Правила отримання посвідчення водія: посилюють контроль за складанням іспитів

Правила отримання посвідчення водіяВ Україні посилюють контроль за складанням іспитів з водіння – встановлять додаткові камери і трекери. Про це заявив голова Міністерства внутрішніх справ Ігор Клименко.

За його словами, класи, де складатимуться іспити на водійські права, будуть обладнані камерами без сліпих зон. Складання іспитів на отримання прав стане повністю прозорим. Буде ідентифікація обличчя кожного громадянина, який прийде здавати іспити.

Крім того, хочемо дати кожному громадянину можливість самостійно опановувати теорію ПДД або з репетитором, тобто не обов’язково буде ходити в школу. Головне – прозорість здачі іспитів, – додав міністр.

Також до кінця цього року планують оснастити близько 150 навчальних авто камерами на 360° та трекерами , які зможуть показувати маршрут, учня, інструктора, планшет, можливі порушення та підказки. Ці машини будуть обладнані трекерами, які будуть визначати маршрут руху, також буде повний аудіозапис з салону автомобіля.

Революційні зміни плануються і для процесу купівлі-продажу авто.

“Вже у вересні з Мінцифрою плануємо весь процес купівлі-продажу автомобілів перевести в цифровий варіант – в Дію. Потрібні будуть тільки продавець-покупець і два смартфони у них”, – заявив міністр.

Також ліквідуємо обов’язкову технічну експертизу – людям не потрібно буде стояти в чергах, давати можливі хабарі – технічна експертиза залишиться тільки при першій реєстрації автомобіля і по бажанню покупця автомобіля, який захоче перевірити технічний стан авто.

В серпні плануємо ввести онлайн-купівлю номерних знаків. Кожен громадянин зможе перевірити, які знаки є в наявності, забронювати онлайн на 10 діб і придбати у зручний час.