Авто та Закон

Шмигаль: авто для фронту та електромобілі надалі будуть розмитнювати на пільгових умовах

авто для фронту та електромобілі надалі будуть розмитнювати на пільгових умовахПісля скасування пільгового розмитнення автомобілів українці все ще можуть завозити на пільгових умовах та без будь-яких платежів електромобілі та машини для фронту як гуманітарну допомогу. Про це сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю.

“Як альтернативу, ми залишили абсолютно без оподаткування, без мита, без ПДВ електроавтомобілі. Більше того, ось цим законопроєктом, уряд рекомендував зняти й пенсійний внесок з електромобілів. Таким чином електромобілі можуть завозитися в Україну без обмежень і без жодних платежів, сплат податків, – сказав Денис Шмигаль. – Ми ж не забороняємо ввозити гуманітарну допомогу для фронту у вигляді пікапів або джипів, вони і далі не оподатковуються. Тобто, якщо для фронту ми веземо дизельний або бензин-автомобіль, він також не підлягає оподаткуванню ні ПДВ, ні митом. Він заїжджає як гуманітарка. Тому всі можливості для фронту у нас відкриті, як і було раніше”.

Він наголосив, що саме рішення про скасування пільгового розмитнення вживаних авто точно не помилкове і своєчасне, оскільки це дозволило розвантажити митницю і допомогло розширити коридор для імпорту та експорту після блокади портів.

“Коли почалася війна, в нас були заблоковані порти, і ми отримали єдину, як я називаю, “пляшкову шийку” постачання усього в Україну – від пального до харчів, від гуманітарної допомоги до військової допомоги. У нас дуже звузився коридор, тому що до війни основна маса – 70-80% – імпорту, експорту проходила через порти. Зараз у нас залишився сухопутний кордон із нашими європейськими сусідами. Його спроможності, у порівнянні з морськими портами, значно менші, і для того, щоб відкрити кордон і зробити відкритою митницю, в прямому сенсі цього слова, ми знімали абсолютно свідомо і планомірно всі обмеження, на все”, – заявив Шмигаль.

Зараз же, підкреслив очільник уряду, “роботу внормовано”, тому з 1 липня повернулася колишня система. За його словами, після ухвалення відповідного закону з’явиться електронна реєстрація та розмитнення авто. Це можна буде зробити через Дію, просто додавши номер VIN-коду авто, і платіжки формуватимуться автоматично, а техпаспорт та номери можна буде отримати поштою.