Авто та Закон

У світлофорів може з’явитися новий колір: що відомо

У світлофорів може з'явитися новий колірСвітлофори – це один з найбільш важливих елементів дорожнього руху, що допомагає регулювати рух транспортних засобів та пішоходів. Зараз вони складаються з трьох кольорів: червоного, жовтого та зеленого. Однак, науковці пропонують додати до цієї трійки ще один колір.

У світлофорів може з’явитися новий колір – синій

Останнім часом все більше говорять про те, що до світлофора можна додати ще один колір – синій. Пропозиція полягає у введенні синього кольору, який з’являтиметься між зеленим та жовтим.

Науковці заявляють, що синій колір допоможе поліпшити безпеку на дорозі. Наразі жовтий колір, який слідує за зеленим, означає готовність до зупинки, тоді як синій колір може показати, що дорога ще не повністю вільна, і водії мають бути обережними.

Проте, варто зазначити, що така ініціатива має і своїх противників. За словами деяких дослідників, введення синього кольору може спричинити плутанину у світлофорах та створити більше непорозумінь серед водіїв та пішоходів.

Наразі, розміщення синього кольору у світлофорах залишається на розсуд місцевих органів влади. Втім, незалежно від рішення, введення синього світлового сигналу стане додатковим кроком до покращення безпеки на дорогах.

У світлофорів може з’явитися новий колір – білий

На дорогах світу невдовзі може з’явитися четвертий сигнал світлофора – це зумовлено появою автономних автомобілів. Білий колір світлофора допоможе контролювати трафік, економити час та пальне.

Як пояснює автор проекту Алі Хаджбабаї, червоний сигнал, як і раніше, позначатиме зупинку, зелений дозволить розпочинати рух, а білий порекомендує водіям звичайних авто просто слідувати за машиною попереду себе.

Якщо до перехрестя під’їде кілька безпілотних авто, на основі власних обчислювальних потужностей вони скоординують оптимальний потік руху, а біле світло скаже вже людині слідувати цьому плану. Якщо поблизу не виявиться безпілотників, рух контролюватиметься сигналами традиційних трьох кольорів.

Під час тестування на невеликій симуляції з використанням комп’ютерних моделей біле світло прискорило рух на невелику, але значну величину, коли автономні транспортні засоби становили 10–30% від загальної кількості автомобілів.

Концепція дозволить значно прискорити роботу світлофорів, оскільки самоврядні автомобілі зможуть визначити найкращий план дій порівняно із простою системою “старт-стоп”.