Авто та Закон

В Україні хочуть запровадити новий штраф для водіїв

В Україні хочуть запровадити новий штраф для водіївВерховна Рада зареєструвала законопроект, яким народні депутати хочуть запровадити штрафи для водіїв за небезпечне перевезення тварин.

Оскільки, за словами нардепів, у певної категорії водіїв є манера тримати собачок невеликих порід на руках під час керування транспортним засобом, це може спричинити ДТП. Тваринка може відволікти водія чи завадити керуванню. А при різкій зупинці або ж зіткненні за відсутності спеціальних засобів для перевезення, тваринка може травмуватися сама та завдати травм пасажирам.

У проекті закону зазначено, що типові дорожньо-транспортні пригоди трапляються на швидкості 50 км/год. Тваринка вагою у +/- 20 кг, при зіткненні може летіти вперед, маючи силу удару вже близько 700 кг. Таким чином вона стає дуже небезпечною, а також навряд після такого польоту її здоров’ю та життю нічого не загрожуватиме.

Законопроект пропонує покласти зобов’язання на водіїв перевозити своїх улюбленців таким чином, щоб це не заважало керуванню транспортним засобом водієві. Однак, в проекті закону не прописали чітких інструкцій як це має бути.

За порушення правил перевезення тварин пропонують запровадити адміністративну відповідальність.

Штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень.

За повторне порушення упродовж року – штраф у 50 неоподатковуваних мінімумів доходів, що становить 850 гривень.

Нагадуємо про те, які очікують штрафи українців за їзду без техогляду та кого це не стосуватиметься?

За відсутність технічного огляду власників автомобілів чекає штраф сумою в 17 000 гривень.

Виключення:

  • ТЗ, що не виїжджають на загальні дороги, а експлуатуються лише на території певних підприємств таких як заводи, автобази, кар’єри тощо;
  • ТЗ, що мають двигуни із об’ємом менше 125 см3/електродвигуни із потужністю менше 4 кВт;
  • ТЗ, що не їздять більше 25 км/год;
  • сільськогосподарська техніка, яка не їздить більше 40 км/год.