Авто та Закон

В Україні планують перевипустити всі водійські посвідчення

В Україні планують перевипустити всі водійські посвідченняВ Україні ухвалять законопроєкт, відповідно якого перевипустять усі посвідчення водія, але протягом якого часу це відбудеться – поки точно не відомо. Про це повідомила заступниця голови парламентського комітету з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко на конференції “Інфраструктурний день 2022”.

Що чекає на водіїв

Після ухвалення законопроєкту №8082, який зареєстрували у Верховній Раді 28 вересня 2022 року, українцям потрібно буде кожні 10 або 15 років підтверджувати своє посвідчення водія, а водіям комерційних організацій – кожні 5 років, залежно від категорії транспортного засобу.

Законопроєкт також визначає основні умови для доступу до управління ТЗ (наприклад, умови для успішного складання теоретичного та практичного іспитів).

Такі нововведення необхідні для виконання угоди про асоціацію України з Євросоюзом щодо безпеки дорожнього руху. Комітет Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури вже розглянув цей законопроєкт та рекомендував народним депутатам ухвалити його у першому читанні за основу.