Авто та Закон

В Україні планують заборонити боржникам реєструвати та знімати з реєстрації автомобілі

В Україні планують заборонити боржникам реєструвати та знімати з реєстрації автомобіліУряд України зареєстрував законопроєкт, яким пропонується не реєструвати авто, в разі наявності боргу у автовласника.Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №9363 про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження, яким пропонується, серед іншого заборонити державну реєстрацію автівок в разі наявності заборгованості у власників траспортного засобу.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 34 закону «Про дорожній рух» та встановити, що у разі наявності відомостей про власника транспортного засобу в Єдиному реєстрі боржників відомча реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів не здійснюється.

Тобто під час реєстрації перереєстрації авто буде здійснюватися перевірка наявності автовласника у реєстрі боржників і в разі якщо особу включену до реєстру нова автівка тимчасово залишатиметься “нелегальною”.

При цьому дія зазначеної заборони не буде поширюватися на, зокрема такі випадки:

  • перереєстрація транспортного засобу не пов’язана з його відчуженням;
  • придбання транспортного засобу або його отримання в рахунок погашення боргу;
  • безоплатна передача конфіскованих транспортних засобів.

Як зазначається у пояснювальній записці, ухвалення законопроєкту сприятиме зменшенню кількості “невиконаних рішень інших органів”. Тобто, простіше кажучи, стимулюватиме людей віддавати борги.