Авто та Закон

В Україні водіям готують нові жорсткі штрафи для водіїв

нові жорсткі штрафи для водіївУ Верховній Раді 4 серпня зареєстровано новий законопроєкт №9564, яким українським водіям пропонується запровадити нові штрафи.

В Україні хочуть штрафувати водіїв гучних транспортних засобів Мало того, пропонується їх позбавляти прав водія за їзду при порушенні допустимого рівня шуму.

Багато водіїв роблять подібний “тюнінг” транспортного засобу, від чого він видає ще більший галас. Вказується, що здебільшого це стосується молоді та осіб, які керують мотоциклами.

Оскільки немає загального обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, процес переобладнання транспортного засобу є неконтрольованим і несе в собі ризики.

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, який разом з однопартійцями подав цей законопроєкт, пояснив, що багато українців здригаються щоразу, коли чують звук роботи прямотічних глушників.

Він зазначив, що йдеться не лише про військовослужбовців. На період дії воєнного стану так званим “гонщикам” заборонено ганяти у містах, але вони продовжують це робити.

Арахамія наголосив, що гучні звуки в умовах війни травмують людей, які бачили бойові дії. Вони порушують тишу та спокій мешканців. Тому таких водіїв пропонується карати:

  • штраф у розмірі 17 тис. грн. за експлуатацію водіями транспортних засобів з перевищенням встановленого законодавством допустимого рівня шуму;
  • за повторне порушення протягом року водіям загрожує штраф у розмірі 34 тис. грн з можливим позбавленням прав водія на строк від 3 до 6 місяців.

Вказується, що у разі першого такого порушення справу розглядатимуть співробітники поліції, а при повторному порушенні вже в суді.

Щодо професійних гонщиків, то їм дозволено тренуватися за межами міста.