Авто та Закон

З 1 травня набуває чинності нова редакція ПДР України

З 1 травня набуває чинності нова редакція ПДР УкраїниЗ 1 травня набирає чинності так звана “літня” редакція ПДР України. Це означає, що водіям із завтрашнього дня необов’язково включати ближнє світло фар за містом у світлий час доби.

Як відомо, п. 9.8 Правил дорожнього руху наказує завжди включати ходові вогні або ближнє світло фар поза населеними пунктами з 1 жовтня до 1 травня.

Така вимога обумовлена поганою видимістю на дорогах в осінньо-зимовий період із коротким світловим днем та складними погодними умовами. Звичайно, з увімкненими освітлювальними приладами автомобіль більш помітний.

Крім того, п. 9.8 ПДР України встановлює штраф за не включене ближнє світло на трасі у розмірі від 425 до 510 гривень. З 1 травня по 1 жовтня це покарання не загрожує водіям, адже світловий день довший і видимість, як правило, краща.

Також у літній період у низці українських міст дозволяється підвищити обмеження швидкості до 80 км/год на окремих дорогах. У Києві цей ліміт уже запровадили — на деяких дорогах можна буде легально розганятися до 80 км/год.