Цікаве

Через яку причину незаконно штрафують на 3400 грн водіїв в Україні

Через яку причину незаконно штрафують на 3400 грн водіїв в УкраїніДля наших шанованих читачів, які мають відношення до керування авто, є одне дуже важливе нагадування. Справа в тому, що з недавніх пір в Україні працюють нові правила щодо отримання прав, а також щодо їх термінів дії. Перший документ видають у Сервісних центрах МВС на два роки, і після цього терміну воно недійсне, його необхідно обміняти.

Повідомляється, що власника такого простроченого “тимчасового” посвідчення нещодавно зупинила поліція, склавши щодо нього постанову про ч.2 ст.126 КУпАП за керування транспортним засобом без дійсного документа на відповідне право.

Штраф за цією нормою закону складає 3400 гривень. Однак в Україні на час дії військового стану діє постанова Кабміну №184 від 03.03.2022, яка дозволяє використання “простроченого” посвідчення водія.

Поліцейські знали це, але все одно вирішили притягнути водія до адміністративної відповідальності, мотивувавши свої дії тим, що автомобілісту нічого не заважало замінити “тимчасове” посвідчення з початку воєнного стану.

Якби водій погодився заплатити штраф, то на цьому все й закінчилося б. Але чоловік вирішив звернутися до суду, який, зважаючи на дію зазначеного нормативного акту Кабміну, і визнав покарання позивача незаконним, а аргументацію поліції — необґрунтованою.