Цікаве

Для чого на бічних дзеркалах автомобіля нанесено чорну смугу

Для чого на бічних дзеркалах автомобіля нанесено чорну смугуАвтомобільні дзеркала можуть бути плоскими, сферичними та асферичними, і кожен тип має свої плюси і мінуси. Експерти порталу mmr.net.ua назвали переваги та недоліки кожного з цих видів дзеркал.

З плоскими дзеркалами все досить зрозуміло – їх використовували у більшості автомобілів кілька десятків років тому. Основна перевага плоских дзеркал полягає у точності відображення. Вони не спотворюють відстань до об’єктів, що дозволяє водієві точніше оцінити ситуацію за межами автомобіля.

При цьому суттєвим недоліком плоских дзеркал є “сліпі” зони. Через обмежений кут огляду плоских дзеркал легко упустити інший автомобіль, що знаходиться на невеликій відстані збоку при перелаштуванні.

Сферичні дзеркала, у свою чергу, мають помітний вигин, який призводить до віддалення предметів у відображенні. Інакше кажучи, сферичні дзеркала забезпечують ширший огляд, але визначення відстані стає складнішим.

Зазвичай праве зовнішнє дзеркало робиться більш опуклим порівняно з лівим, щоб максимально збільшити видимість з боку, що погано проглядається. У автомобілях зі сферичними дзеркалами салонне дзеркало, як правило, залишається плоским і слугує орієнтиром.

Асферичні дзеркала, формально, аналогічні опуклим сферичним. Тим не менш, вони мають більш виражений кут вигину на краю, віддаленому від водія. Цікаво відзначити, що у багатьох моделях асферичних дзеркал є чорна вертикальна смуга, що розділяє дзеркальний елемент на дві нерівні частини. Часто водії не знають, для чого передбачено таке “маркування”. Деякі вважають, наприклад, що ниткоподібна графіка є елементом системи підігріву або дизайнерським елементом.

Насправді все набагато простіше. Такі дзеркала, розділені на зони А та Б, можна розглядати як гібриди. Частина дзеркала ближче до борту має мінімальний вигин для більш точної оцінки дистанції. З іншого боку, ділянка, віддалена від водія, навпаки, має максимальний вигин, щоб віддзеркалити більшу частину дороги, що майже повністю виключає мертву зону. Чорна вертикальна смуга служить маркером кордону між сферичною та більш плоскою частиною дзеркала.