Цікаве

Електромобіль може їхати трасою з бездротовою зарядкою навіть без батареї

Електромобіль може їхати трасою з бездротовою зарядкою навіть без батареїАвтоконцерн Stellantis на практиці довів здатність електромобіля їздити без акумулятора “нескінченно” довго. Щоправда, дорожнє полотно має бути оснащене системою бездротової передачі живлення. Неподалік Мілана була побудована траса “Арена майбутнього” довжиною 1050 метрів. У дорожнє полотно поклали котушки індуктивності та підвели до них живлення. Електромобіль без акумулятора під час випробувань зміг легко їздити по новій трасі.

Траса Arena Del Futuro побудована для випробування безлічі перспективних автомобільних технологій, включаючи зв’язок 5G, рішення IoT, зв’язок V2X та оптимізацію дорожнього покриття. Але особливістю проєкту стала фірмова технологія Stellantis динамічної бездротової передачі енергії (DWTP). Для реалізації DWTP у полотні були створені канали та канавки для укладання силового кабелю та котушок індуктивності (потім усе це покривається асфальтом). Якщо в електромобіль встановити відповідний приймач енергії, він зможе їхати такою дорогою навіть без тягового акумулятора.

По завершенню перших випробувань траси, системи передачі енергії та електромобілів з приймачем енергії Stellantis стверджує, що ефективність передачі живлення “порівняна з типовою ефективністю станцій швидкої зарядки”. Магнітні поля, за словами компанії, “не мають жодного впливу на водія та пасажирів” і безпечні для пішоходів. Крім того, робота на постійному струмі означає, що система DWTP може використовувати відносно тонкі та компактні кабелі, а також може бути безпосередньо підключена до відновлюваних джерел енергії без необхідності перетворення постійного струму на змінний і назад для роботи системи бездротової зарядки.

У той же час, необхідно розуміти, що комерційне впровадження подібних рішень — це дуже непросте питання. Вартість робіт буде висока, а віддача під питанням. Принаймні в найближчий термін. Також система повинна навчитися виставляти рахунки лише тим електромобілям, які скористалися послугою бездротового живлення і точно в тому обсязі, який вони отримали. Але головне, що система працює і почати можна буде з малого — оснащувати бездротовим живленням паркування та під’їзди до громадських будівель.