Новини

Бюджетний електромобіль у стилі Panda готує Fiat

електромобіль у стилі Panda від FiatУ червні стало відомо, що концерн Stellantis NV збирається запропонувати до початку наступного року електромобіль Citroen e-C3, який продаватиметься за ціною від 25 000 євро і конкуруватиме з Dacia Spring, що збирається в Китаї. Глава Fiat, що входить в концерн, пояснив, що електричний хетчбек «за мотивами» Panda теж з’явиться наступного року і зможе запропонувати початкову ціну в районі 25 000 євро.

Про це в інтерв’ю Bloomberg минулого тижня повідомив генеральний директор Fiat Олів’є Франсуа (Olivier Francois). Дебют електричного хетчбека вартістю 25 тисяч євро італійський автовиробник запланував на липень 2024 року. Цілком можливо, що він ділитиме платформу і багато компонентів з тим Citroen e-C3, збірка якого для європейського ринку почнеться в Словаччині наступного року.

До речі, електромобіль Citroen e-C3 вже пропонується на ринку Індії, він має довжину кузова менше 4 метрів, має місця для п’яти осіб в салоні і багажним відділенням об’ємом 315 літрів, а єдиний тяговий електродвигун потужністю 57 к.с. здатний розганяти машину до 107 км/год. «Сотню» електромобіль розмінює за довгі за мірками класу 6,8 секунди, але з тяговою батареєю ємністю всього 29,2 кВт/год доводиться заощаджувати заряд, якого за економічної манери їзди вистачає на 320 км шляху. Бортовий зарядний пристрій потужністю 3,3 кВт здатний відновити заряд повністю від побутової розетки за 10 з половиною годин, але передбачена швидка зарядка за 57 хвилин від швидкісної станції постійного струму.

Не виключено, що електромобіль Fiat для економічних клієнтів Stellantis успадкує багато цих характеристик. Питання з використанням торгової марки Panda поки не вирішено, але з погляду компонування електромобіль напевно повторюватиме вельми популярну на певних ринках модель. Максимальний дохід Stellantis отримує на ринку США, де володіє декількома популярними тут марками типу Jeep, Chrysler і Dodge, тому електричний Fiat 500 на місцевий ринок теж має повернутися в найближчому майбутньому.