Новини

CATL представила новітню АКБ для електромобілів

CATL представила новітню АКБ для електромобілівКомпанія CATL, китайський акумуляторний гігант та великий постачальник Tesla, представила свій останній продукт, покликаний вирішити проблеми із зарядкою електромобілів та обмеженнями по дальності ходу.

Акумуляторна батарея, що отримала назву Shenxing або божественний рух (god-like movement), здатна за 10 хвилин поповнити ємність для подолання відстані до 400 км. Повна назва батареї – Shenxing Superfast Charging Battery. Про це заявив Гао Хань, головний технічний директор підрозділу електромобілів CATL. Очікується, що масове виробництво батарей розпочнеться до кінця 2023 року, а постачання розпочнеться у 2024 році.

Повідомляється, що Shenxing є першим у світі Літій-залізо-фосфатним акумулятором (LFP) із надшвидкою зарядкою 4C. За даними дослідницької компанії SNE, Китай є великим прихильником LFP, технології, яку очолює компанія CATL, яка очолила світовий ринок акумуляторів для електромобілів з часткою 35% у першому кварталі. Цей тип акумуляторів відомий своєю низькою ціною та хімічною стабільністю, хоча він має нижчу густину енергії, ніж інші хімічні акумулятори, що обмежує запас ходу електромобілів.

Shenxing відрізняється новим графітовим анодом, новою формулою електроліту, більш тонким та безпечним сепаратором та покращеним переносом іонів. Батарея має знижене тепловиділення та оснащена новою удосконаленою системою керування батареями (BMS). CATL стверджує, що акумулятор Shenxing підходить для будь-якого транспортного засобу.

Першим виробником електромобілів, який використовуватиме Shenxing, стане Avatr, спільне підприємство CATL та Changan за участю Huawei.