Новини

Як система автозапуску шкодить двигуну автомобіля

система автозапуску автомобіляАвтозапуск є у багатьох сучасних авто. Це дуже комфортна опція, що серйозно полегшує життя водія і робить його більш комфортним. Але є й зворотний бік медалі: завдяки пристрою двигун автомобіля зазнає підвищеного навантаження і може вийти з ладу значно раніше.

Звичайно, найчастіше опцію використовують узимку, але нею користуються і влітку. Наприклад, щоб просто прогріти двигун і одразу поїхати. У такому разі виходить, що після пуску електронний блок управління щоразу готує збагачену паливо-повітряну суміш. Свій внесок робить і конструкція мотора. Іншими словами, щодня на “розігрів” витрачається кілька літрів пального.

В результаті, коли автомобіль стоїть і працює на холостих, багата суміш змиває масляну плівку зі стінок циліндрів. Та й сама олива на старті — холодна і густа. Рясно “обволікати” деталі вона просто не встигає. Тому в перші хвилини йде основний знос.

Крім того, ресурс оливи різко скорочується, присадки виробляються. І якщо одного разу застрягти в заторі у спеку, то для мотора це може закінчитися локальним перегрівом.

У результаті при частому використанні автозапуску олива швидко виробляє свій ресурс. Як наслідок – з’являються подряпини на стінках циліндрів і підвищена витрата оливи.