Новини

Кінець епохи: останні бензинові спорткари показав Jaguar

бензинові спорткари JaguarУ 2024 році Jaguar, презентуючи ексклюзивну лімітовану серію F-TYPE, завершує випуск модельного ряду спорткарів із двигуном внутрішнього згоряння.

150 екземплярів F-TYPE ZP Edition, натхненні двома культовими гоночними E-Type 1960-х років, стануть останніми спорткарами Jaguar з двигуном внутрішнього згоряння. Команда експертів із персоналізації SV Bespoke спеціально підібрала деталі інтер’єру та екстер’єру для бензинових F-TYPE із двигуном V8 з наддувом потужністю 575 к.с.

Роудон Гловер, виконавчий директор Jaguar, розповідає, що Jaguar розпочинає найсміливішу трансформацію у своїй історії, щоб стати сучасним розкішним повністю електричним брендом із 2025 року. Серія F-TYPE ZP – неповторне вшанування походження спорткарів Jaguar з двигуном внутрішнього згоряння.

“F-TYPE привертає увагу водіїв спорткарів уже понад 10 років, як і E-TYPE за 5 десятиліть до нього. Серія ZP – найвищий ступінь вшанування цього модельного ряду, що приєднається до відомого списку колекційних серій, натхненних спадщиною, зокрема серією Project 7 2015 року і Heritage 60 серією 2020 року”, – сказав Р. Гловер.

Серія F-TYPE ZP доступна у двох кольорах екстер’єру. Вони нагадують про перші переможні гоночні автомобілі E-type “Project ZP”, випущені невдовзі після запуску моделі у 1961 році. Ззовні авто виконане у кольорі Oulton Blue Gloss, а інтер’єр Mars Red зі шкіряною оббивкою у кольорі Ebony. Також доступне оздоблення фарбою Crystal Grey Gloss із інтер’єром Navy Blue та шкіряною оббивкою у кольорі Ebony. Обидва варіанти вирізняються нанесеними вручну глянцевими круглими елементами на дверях кольору Porcelain White Gloss у гоночному стилі.

Їх доповнює обрамлення решітки радіатора із глянцевим покриттям кольору Porcelain White Gloss.

Вперше для F-TYPE доступні подібні кольори. Вони відповідають двом спеціально розробленим фарбам, створеним для семи пар автомобілів серії E-type Project ZP Collection, що Jaguar Classic анонсував на початку цього року.

Унікальний інтер’єр з горизонтальним рифленням сидінь, зовнішні глянцеві акценти в кольорі Gloss Black та глянцеві гальмівні супорти в кольорі Gloss Black доповнюють ексклюзивні брендовані деталі серії F-TYPE ZP на крилах, 20-дюймові ковані легкосплавні диски Gloss Black Diamond Turned, накладки порогів і панель приладів. Кожен автомобіль вирізняється табличкою SV Bespoke з написом “1 із 150”, що свідчить про введення в експлуатацію.

Відтоді, як F-TYPE отримав нагороди, зокрема титул «Автомобільний дизайн 2013 року», він продовжує встановлювати стандарти для по-справжньому цікавих, харизматичних, орієнтованих на водія спорткарів. Характерний звуковий супровід двигуна V8 допомагає вирізнятися. Звук вихлопу настільки знаковий, що зберігається в архівах установ, як-от Британська бібліотека.

Серія F-TYPE ZP доступна у кузові купе та кабріолет. Двигун потужністю 575 к.с. із крутним моментом 700 Нм та система повного привода з інтелектуальною технологією розподілу тяги Intelligent Driveline Dynamics (IDD), забезпечують виняткову продуктивність на будь-яких поверхнях та за будь-яких погодних умов. Авто прискорюється від 0 до 100 км/год лише за 3.5 секунди, максимальна швидкість обмежена електронікою на позначці 300 км/год.