Новини

Маленький електрокар із ціною до 400 000 грн планують випускати в Японії

У Японії готують маленький електрокар із ціною до 400 000 грнЯпонська компанія GLM (Green Road Motors), що спеціалізується на випуску електромобілів, близька до прем’єри нового компактного “батарейного” автомобіля, який за рахунок ціни може виявитися одним із найпопулярніших у місцевому класі кей-карів.

Новинку GLM, засновану у 2010 році в Кіото колишніми студентами одного з японських вишів, планують назвати MiMoS. Передсерійний варіант цієї машини існує. Він є ультракомпактним хетчбеком з трьома дверима і “кросоверним” обважуванням з незабарвленого пластику.

Очікується, що “товарний” MiMoS буде плюс-мінус виглядатиме так само, як прототип. Довжина машини становитиме 2998 мм, ширина – 1478 мм, а висота – 1555 мм. Колісна база тридверки складе всього два метри, а вага 910 кг.

Усередині електромобіля запропонують практично всі принади цивілізації, включаючи цифрову комбінацію приладів, мультимедійну систему з сенсорним дисплеєм, мультикермо і клімат-контроль.

Як тягову батарею в MiMoS задіють літій-іонний залізо-фосфатний акумулятор ємністю 17,8 кВт/год. Він підтримуватиме стандартну зарядку 200 В, а запас ходу машини з ним становитиме лише 180 кілометрів. Привід – передній. Потужність електромотора становитиме 34 кВт чи 46 кінських сил.

Головною “фішкою” MiMoS має виявитися його ціна, яка буде набагато нижчою, ніж у всіх його конкурентів у Японії. За автомобіль мають намір просити всього 1,5 мільйона ієн, що еквівалентно сумі в 383 000 грн за поточним курсом.