Новини

Нове покоління пікапа Tacoma показала Toyota

Нове покоління пікапа Tacoma ToyotaКомпанія Toyota представила пікап Tacoma нового покоління. Він побудований на платформі Land Cruiser 300 й вперше пропонується з гібридною силовою установкою та декількома новими виконаннями.

Нова Tacoma зберегла рамну конструкцію, але переїхала на сучасну платформу TNGA-F, яку вже використовують Land Cruiser 300, Sequoia та Tundra. Тут посилено поперечки, ззаду додано майданчик під рейковий домкрат. Гальма – дискові, причому розмір роторів варіюється від версії до версії. Замість гідравлічного підсилювача керма – електричний. Ресорна задня підвіска залишилася тільки у простих виконань, іншим дістався нерозрізний міст з гвинтовими пружинами.

Варіантів шасі для пікапа декілька. Наприклад, TRD Sport оснащений спеціально налаштованими спортивними амортизаторами, TRD Off-Road – однотрубними Bilstein з виносними резервуарами, збільшеним ходом штока та пом’якшувальними кінцевими клапанами. На TRD Pro встановлені регульовані стійки Fox QS3 із задніми буферами Internal Floating Piston, а на Tacoma Trailhunter – підвіска Old Man Emu (OME) 4×4 з налаштуваннями від ARB. Електроннокеровані амортизатори є тільки в однієї версії – Limited.

Як і раніше, на вибір запропоновано два варіанти кабіни: подвійна Double Cab та одинарна XtraCab. На відміну від попередньої Access Cab, у XtraCab всього дві двері, а замість задніх сидінь – багажні бокси. Відсік у підлозі можна використовувати для інструментів і рибальських снастей, ящик на задній стінці – для лопати та вудок.

Виконань для нової Tacoma заявлено аж вісім – це SR, SR5, TRD PreRunner, TRD Sport, TRD Off Road, Limited, TRD Pro та Trailhunter. При цьому деякі з них є новими.

Разом зі зміною покоління до лінійки пікапа повернули версію TRD PreRunner. Такі машини випускали з 1998 до 2015 року. Зроблені вони за мотивами прераннерів для Baja 1000, тому всі суто задньопривідні, із задертою передньою підвіскою, шинами BFGoodrich збільшеного діаметра та електронним блокуванням диференціала.

TRD PreRunner призначені для досвідчених водіїв, а решті краще придивитися до Tacoma Trailhunter. Ці пікапи обладнані сталевим захистом днища, посиленими буксирувальними вушками, переднім стабілізатором, що розмикається, і вбудованим компресором для підкачування коліс.

Нова Tacoma у версіях SR5 i-FORCE та TRD PreRunner XtraCab може буксирувати причіп масою до 2948 кілограмів. Найвища вантажність у TRD Off-Road (775 кг), а дорожній просвіт – у TRD Pro (279 мм). Останній також може похвалитися кутом в’їзду 33,8 градуса і кутом з’їзду 25,7 градуса. Інша особливість TRD Pro – перші в сегменті крісла IsoDynamic Performance, оснащені пневмогідравлічними демпферами. Вони гасять тряску при їзді по нерівностях, налаштовуються під масу тіла й за бажання можуть бути відключені.

Для Tacoma підготовлені й інші силові агрегати. Базовий – бензинова «турбочетвірка» i-Force об’ємом 2,4 літра. У початкових пікапів цей двигун видає 231 к.с. і 329 Нм крутного моменту. На старших версіях віддача вища і залежить від коробки передач: з 8-ступеневим «автоматом» – 282 к.с. і 430 Нм, з 6-ступеневою «механікою» – 274 к.с. і 420 Нм. Крім того, Tacoma вперше запропонована з гібридною установкою i-Force Max. Той самий турбомотор 2.4 у ній доповнений електромотором потужністю 49 к.с., що підвищує пікову віддачу до 331 “конячки” та 630 Нм.