Новини

Новий Cruiser від Toyota буде електричним

Новий Toyota CruiserКонцепт електричного позашляховика Compact Cruiser EV отримав премію Car Design Award 2022.

Премія Car Design Award вручається з 1984 року з ініціативи журналу Auto&Design. Цього року найкращим серед концептів названо Toyota Compact Cruiser – брутальний електричний позашляховик у стилістиці легендарного FJ Cruiser. Вперше його презентовано наприкінці 2021 року разом із 15 електромобілями, які японська марка планує випустити найближчими роками.

З нагоди здобуття престижної нагороди Toyota опублікувала нові рендери концепту. Не виключено, що успіх підштовхне компанії до якнайшвидшого запуску моделі в серію.

Зовні, Compact Cruiser нагадує вже згаданий FJ Cruiser та оригінальний Land Cruiser першого покоління. У нього такий же квадратний кузов з невеликими звисами, високий дорожній просвіт та пластиковий обвіс по периметру. Днище додатково захищене сталевими листами. На даху встановлені світлодіодна рампа та експедиційний багажник, у якому поміщається пара сноубордів. Не забули автори й про комфорт – доступ до багажника забезпечує невелика драбина, встановлена за правими задніми пасажирськими дверима.

Технічної інформації про електропозашляховик немає. Відомо, що основою Toyota Compact Cruiser стане фірмова модульна платформа e-TNGA. Силова установка буде двомоторною. Куди ж поціновувачам мандрівок без повного приводу.

Також цього року нагороди Car Design Award отримали: двомісна спортивна середньомоторна берлінета Ferrari 296 GTB у категорії “серійні автомобілі” та марка Polestar у номінації “мова бренду”.