Новини

Перший водневий автомобіль презентує Renault: зможе проїхати понад 800 км на одній зарядці

водневий автомобіль презентує RenaultФранцузький виробник автомобілів Renault Group представив свій новий концепт – автомобіль Scénic Vision, який працює на водні. Автовиробник перезапускає свою популярну модель Scénic як електромобіль в 2024 році, а до 2030 планує додати до неї водневу версію

Нова модель є частиною стратегії сталого розвитку Renault і із запуском стратегічного плану Renaulution Group Renault та її бренди приступили до серйозної трансформації, перейшовши від гонки за обсягом до створення економічної, екологічної та соціальної версії з метою стати вуглецево-нейтральним у Європі до 2040 року всьому світі до 2050 року.

Scénic Vision прокладає новий шлях до більш стійкої, безпечної та інклюзивної мобільності. Він втілює в собі найпередовіші технологічні перспективи обезуглерожування та втілює три стовпи стратегії сталого розвитку Renault Group: навколишнє середовище, безпека та інклюзивність.

Компанія також оголосила, що автомобіль буде на 70% виготовлений із перероблених матеріалів, а 95% автомобіля можна буде переробити наприкінці терміну служби.

Альянс Renault, Nissan та Mitsubishi припускає, що французький автовиробник просуває європейські водневі проекти та виробництво від імені своїх партнерів.

“Всіх корпоративних зобов’язань недостатньо, якщо ми не доводимо їх до наших автомобілів. Ось чому я попросив команду Renault розробити перший концепт-кар, що повністю втілює нашу нову стратегію ESG та її три стовпи: екологію, безпеку та інклюзивність. Ми назвали нову версію Scénic Vision. Scénic, як наш культовий “voiture à vivre”, і Vision, тому що він відповідає новим очікуванням людей”, – сказав Лука де Мео, генеральний директор Renault Group.

Хоча електромобілі можуть проїжджати до 500 км без підзарядки, за оцінками Renault, до кінця десятиліття водень дозволить автомобілям проїжджати до 800 км.

“Концепт-кар Scénic Vision уособлює перетворення Renaulution на більш екологічну, орієнтовану на технології компанію. Він охоплює проблеми клімату, збереження ресурсів, безпеки та здоров’я користувачів, а також доступності. Крім того, що це об’єкт дизайну, це низка цілей, які Група поставила перед собою і які поступово впроваджуватимуться в наступні покоління автомобілів”, – сказала Клеа Мартіне, віце-президент відділу сталого розвитку Renault Group.

Його дизайн передбачає різні часові горизонти для лінійки автомобілів Renault. Зовнішній вигляд розкриває форми та стиль нової сімейної моделі, яка надійде у продаж у 2024 році. Його дизайн інтер’єру є перспективним дослідженням майбутніх інтер’єрів Renault.

Гібридно-електричний та водневий силовий агрегат автомобіля відображає прагнення Renault знаходити рішення для всіх типів використання та є частиною довгострокового бачення після 2030 року. Ця конструкція відкриває шлях до нових перспектив, світу, в якому автомобілі та люди сходяться воєдино.