Новини

Подушки безпеки на стелі автомобіля запатентував Ford

FordУ Мережі з’явилися патентні зображення незвичайних ейрбегів у формі кокона.

Автовиробники часто патентують незвичайні рішення, не всім із яких судилося бути втіленими на серійних автомобілях. Один із недавніх прикладів таких патентів – подушки безпеки, які Ford запропонував розмістити на стелі безпілотних машин. За задумом розробників, ейрбег у розкритому вигляді є «коконом», який охоплює пасажира разом зі спинкою сидіння, виключаючи удар про тверді поверхні при ДТП.

Судячи зі схем, ейрбеги нового типу планувалося розмістити на стелі безпілотника – всього таких подушок чотири, по одному на кожного пасажира.

Слід зазначити, що сидіння на патентах розташовані за традиційною схемою: передні крісла розгорнуті проти ходу руху, тобто водій і пасажир першого ряду звернені особами до пасажирів другого ряду.

Відповідно, при такій посадці безглуздо розміщувати подушки безпеки в передній панелі, тому Ford знайшов вихід, запропонувавши встановити їх на стелі. Кожен захисний елемент складається з панелей та надувних циліндричних камер, і розгортається таким чином, що людина опиняється у своєрідному “коконі”, що не дозволяє йому вдаритися про інших пасажирів чи тверді поверхні.

Однак це рішення навряд чи буде реалізовано, оскільки Ford нещодавно оголосив про закриття підрозділу Argo, який займався розробкою безпілотних автомобілів. Причиною цього рішення у компанії назвали скорочення витрат.