Новини

Представлено перший у світі автомобіль із батареєю 5C

Представлено перший у світі автомобіль із батареєю 5CПерший чисто електричний автомобіль нового покоління від китайського виробника Li Auto отримав назву Li Mega. Це розкішний мінівен за ціною близько 70 000 доларів.

Про це представники Li Auto розповіли у ході Дня сімейних технологій автовиробника. Li Mega може поповнити запас ходу на 400 км за дев’ять з половиною хвилин зарядки і 600 км – за 22 хвилини зарядки з використанням платформи швидкої 800-вольтової зарядки.

Раніше Ву Кай, головний науковий співробітник CATL, повідомив, що одному з клієнтів компанії потрібно менше 10 хвилин для зарядки, щоб поповнити запас свого автомобіля на 400 км. Цим клієнтом виявилася Li Auto.

Li Auto заявила, що її перша чисто електрична модель стане першим у світі автомобілем, оснащеним батареєю 5C, яка постачається CATL. “С” відноситься до розрядного струму акумулятора. Візьмемо, наприклад, акумулятори 18650 (різновид літій-іонних акумуляторів) ємністю 2500 мА год. 1C означає струм розряду, рівний 1-кратній ємності акумулятора, тобто 2,5 А. 3C відноситься до розрядного струму, що в 3 рази перевищує ємність акумулятора, що становить 7,5 А. 5С – 12,5А.

У порівнянні з традиційним рішенням для охолодження рідини акумуляторів площа теплообміну акумулятора Li Auto 5C збільшена в 5 разів, що знижує тепловий опір на 75%.

З 20 квітня цього року Li Auto використовується 25 заправних станцій 4C по всьому Китаю. Згідно з планом автовиробника, до кінця 2023 року Li Auto збудує понад 300 заправних станцій. До 2025 року мета полягає в тому, щоб побудувати понад 3000 зарядних станцій, які покриють 90% національних швидкісних автомагістралей та великих міст першого, другого та третього рівнів по всьому Китаю. Інтервал між кожною зарядною станцією не перевищить 100 км. Крім того, Li Auto також заявила, що планує представити роботів із автоматичною зарядкою.