Новини

Tesla суттєво знизила ціни на свої автомобілі в США

Tesla суттєво знизила ціни на свої автомобілі в СШАЗ весни минулого року Tesla підвищувала ціни на свої електромобілі частіше і сильніше, ніж звичайно, але тоді Ілон Маск (Elon Musk) пообіцяв відкотити ці непопулярні зміни у разі нормалізації ситуації з поставками чипів і матеріалів, що використовуються при виробництві електромобілів і тягових акумуляторів для них. Цього тижня ціна базової версії Tesla Model Y опустилася одразу на $13000.

Фактично, як пояснює Electrek, даний конкретний маневр був покликаний зробити вартість Model Y відповідною вимогам нового закону США, який надає деяким громадянам країни податкове відрахування у розмірі $7500 на покупку електромобіля місцевого виробництва за його базової вартості до $55000. Зараз ціни на п’ятимісну версію Model Y починаються якраз із $52990, що дозволяє їй потрапляти під дію цієї пільги, хоча ще вчора машина коштувала у США всі $65990 і не могла претендувати на це.

Таким чином, за добу Tesla Model Y подешевшала в США відразу на 20% або $13000. Одночасно знижено ціни і на інші електромобілі Tesla американської збірки. Базовий варіант Tesla Model 3 знизився в ціні з $46990 до $43990 або на 6%, флагманські Tesla Model S (від $94990) і Model X (від $109990) втратили в ціні по $10000 і $11000 відповідно, що вкладається в діапазон від 9 до 10%.

Якщо врахувати, що Tesla Model Y тепер підпадає під дію пільгової програми, то базова версія кросовера зараз може обійтися американським покупцям на $20500 дешевше, ніж на день раніше. Є й деякого роду перекоси. Якщо раніше опція збільшення кількості місць для Tesla Model Y коштувала $3000, то тепер за неї доведеться викласти $4000.

Заради справедливості, варто нагадати, що Tesla намагається стимулювати попит на свої електромобілі шляхом зниження цін і на інших ринках: у Китаї, Південній Кореї, Японії, Австралії та Сінгапурі. До цього переліку цього тижня додалася Німеччина, де вартість Tesla Model 3 та Model Y знизилася на величину від 1 до 17% залежно від комплектації. Тепер їхні базові версії в Німеччині коштують від 43990 і 44890 євро відповідно. Кросовери Model Y виробляються на місцевому підприємстві на околицях Берліна, але основна частина машин, що продаються в Німеччині, поки що поставляється з Китаю, де їх вартість нещодавно теж була знижена на 24% порівняно з вереснем минулого року. Цього тижня також знизилися ціни на електромобілі цієї марки в Австрії, Швейцарії та Франції.