Новини

В ЄС електрокари вперше випередили за популярністю дизельні автомобілі

електрокари вперше випередили за популярністю дизельні автомобіліЗгідно з даними, які наводить Європейська асоціація автовиробників (АСЕА), за перший місяць літа частка електрокарів у загальному обсязі продажів склала 15,1 відсотка, тоді як автомобілі з дизельними моторами зайняли 13,4 відсотка європейського ринку — електрокари виявилися популярнішими за дизельні машини вперше за всю історію ведення статистики. При цьому на першому місці за обсягами реалізації, як і раніше, залишаються бензинові автомобілі.

Частка бензинових автомобілів у загальному обсязі європейського ринку у червні становила 36,3 відсотка, ще 24,3 відсотка припало на гібриди. Усього ж за перший літній місяць європейці купили 1,26 мільйона нових автомобілів, що на 18,7 відсотка більше від результату червня 2022 року, а за першу половину року — 5,4 мільйона штук (+17,9 відсотка). Продажі електрокарів за звітний період склали 158,2 тисяч штук, а за півроку — 703,5 тисяч одиниць.

Найкращу динаміку з продажу електрокарів продемонстрували Нідерланди: зростання у червні становило 90,1 відсотка. Загалом за підсумками січня-червня електромобілі додали 53,8 відсотка порівняно з тим самим періодом 2022-го.

В АСЕА зазначають, що автомобільний ринок Європи нарешті відновився після пандемії COVID-19. При цьому значне збільшення продажів у порівнянні з минулим роком пов’язане насамперед із низькою базою 2022-го.

Незважаючи на зростання продажів електромобілів, деякі автовиробники зазначають, що пропозиція випереджає попит. Так, наприклад, Volkswagen був змушений скоротити обсяги виробництва моделей ID.4 і ID.7 у німецькому Емдені через те, що попит на них приблизно на 30 відсотків нижчий за попередньо заплановані виробничі показники.