Новини

Автомобіль року 2023 у Європі: названо фіналістів

Автомобіль року 2023 у ЄвропіОголошено фіналістів “Автомобіль року 2023”. Фінальне голосування відбудеться в січні, а переможця обере журі з 23 країн.

Визначено короткий перелік фіналістів, які змагатимуться за нагороду “Автомобіль року 2023”. Журі, яке складається з понад 60 членів, що представляють кілька європейських країн, обрало сім автомобілів із довгого списку з 27 претендентів.

Цікаво, що всі фіналісти мають певну форму електрифікації – якщо не повністю електричну.

Фінальний раунд голосування відбудеться на початку січня. У цьому раунді буде визначено переможця нагороди “Автомобіль року 2023”, який буде оголошено на 100-му Брюссельському автосалоні 13 січня 2023 року.

Фіналісти конкурсу “Автомобіль року 2023”:

  • Jeep Avenger;
  • Kia Niro;
  • Nissan Ariya;
  • Peugeot 408;
  • Renault Austral;
  • Subaru Solterra /Toyota bZ4X;
  • Volkswagen ID. Buzz.

Переможець у номінації “Автомобіль року 2023” стане наступником Kia EV6, який був визнаний “Автомобілем року 2022”, що стало першою перемогою для південнокорейського автовиробника в цьому конкурсі. Він набрав 279 балів і 12 індивідуальних кращих голосів після щільної боротьби з Renault Mégane E-Tech Electric. Hyundai Ioniq 5, споріднений до EV6 з того ж корейського автоконцерну, посів третє місце.

“Автомобіль року” — міжнародна нагорода. До складу журі входять провідні автомобільні журналісти з усієї Європи. Мета нагороди — знайти єдиного вирішального переможця, адже тут немає категорій, підрозділів або переможців класів.

У 2022 році журі “Автомобіль року” налічувало 61 члена, які представляли 23 країни Європи. Представництво кожної країни пропорційне розміру автомобільного ринку країни та його важливості у виробництві автомобілів. Франція, Німеччина, Велика Британія, Італія та Іспанія мають по шість членів. Інші країни мають менше представників.